Unutulmaz Otobüs Anıları

 


Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, hele ki bu şehir İstanbul gibi birbirinden farklı 13 milyon kişi tarafından paylaşılıyorsa, otobüs yolculuğu esnasında başınıza enteresan bir olay gelmesi kaçınılmazdır :)

Benim de böyle birbirinden güzel ve beni psikolojik açıdan derinden yaralamış bir kaç anım var.Bunları sizinle paylaşmak istedim.

Geçtiğimiz 3 yıl boyunca ilim,irfan öğrenmek için tercih yaptığım üniversite evimden yaklaşık 90 km uzakta bulunduğundan dolayı defalarca otobüs yolculuğu yaptım.

Bunlardan bir tanesi ve benim için en özel olanı; zincirlikuyu'da metrobüse binerken gerçekleşmişti.Çoğunuz orada ki kalabalığın gücüne ve sabırsız tavırlarına şahit olmuşsunuzdur.Yine böyle bir gün metrobüse binmek için adım attığım anda sırtımdaki çantanın benden önce otobüse girdiğini gördüm.Yanınızdan bir trenin geçmesi gibi bende malumunuz bir inek gibi sadece izlemekle yetindim :) Sağolsunlar diğer yolcular, "ah bu çocuk uzun yoldan gelmiş yorulmasın çantasını da biz sokalım içeri" dediler herhalde ki, böyle bir görevi üstlendiler.

Başka bir gün, yine yorgun tavırlarla boş bulduğum, arkalarda insanları kendime siper edip rahatça uyuyabileceğim bir yer seçtim kendime.Yayık ayranı kıvamına gelince uykuya dalmışım.Daha sonrasında yanımdaki arkadaşımın gülmesi beni uyandırdı.Sağıma baktığımda ise orta yaşlı 2 adamın bana ninni söylediğini gördüm ki o an aklıma gelen şey yıllar önce annemin bana söylediği ninniler idi.Ne tepki vereceğimi bilemedim.Hiç çaktırmadan uykuma devam ettim.Ama  o adamların çok eğlendiğine eminin.Otobüs yolculuğu insanları ne hale getiriyor işte bakın ! :)

Yaşlı teyzelerimizin ve amcalarımızın gözleriyle yaptıkları tacizleri ve sanki ırz düşmanıymışım gibi bakmalarını söylememe gerek yok sanırım.Bu sorunu biraz genç olan herkes yaşamıştır diye düşünüyorum.

 

3 yıl da bu kadar mı olay oldu diye soranlar vardır belki, tabi ki daha fazlası var.Ruhsal açıdan hazır olduğum da onları da paylaşcağım sizlerle:)

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !